Beşiktaş – İstanbul BBSK Maç Analizi! (11 Şubat)

Beşiktaş koç Sarıca yönetiminde hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de BSL’de hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Şuanda BSL’de Efes ve Fenerbahçe’nin ardından zirve takiplerini sürdürüyorlar 13 galibiyetle. Ancak Banvit ve Darüşşafaka da onları alttan sıkı bir şekilde zorluyorlar, bu nedenle özellikle Akatlar’daki maçlarda artık hata yapmamaları lazım yerlerini kaybetmemek için. Fenerbahçe ve Efes mağlubiyetlerinin ardından ligin vasat takımlarından TED ve Uşak’ı geçtiler zorlanmadan. BSL’de ortalama 82 sayı atarken potalarında da 72 sayı görüyorlar.

Koç Erdoğan’ın takımı aslında kendi sahasındaki maçları kazanarak orta sıralardaki yerlerini biraz olsun koruyorlardı ama ardarda gelen sakatlıklarla birlikte son haftalarda ciddi bir düşüşe geçtiler ve son 3 maçlarını da kaybettiler. McCauley’nin cezası devam ediyor, Varnado ve Smith ile yollar ayrıldı. Buna karşın geçen hafta ailevi nedenlerden dolayı kadroda yer alamayan tecrübeli guard Calloway’in bu maçta oynaması bekleniyor. Ligde ortalama 74 sayı atıyorlar ve potalarında 83 sayı görüyorlar.

Beşiktaş’ın savunmada problem yaşayan ve İBB karşısında yıldız isimleri ile rahat skor bulabileceği bir maç ön görüyorum. İBB de Calloway’in dönüşü ile hücumda daha verimli ve tempolu oynayacaktır. Beşiktaş’ın 85 sayıları gelebileceğini düşünüyorum ve önerim üst.

Tahmin: Üst (157.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın