Belçika – Çek Cumhuriyeti Maç Analizi! (9 Eylül)

koraycelikerAvrupa Basketbol Şampiyonası‘nda belki de en çekişmeli grup olan Grup D‘de bir üst tura çıkma açısından stratejik önemi yüksek maçlardan biri Belçika – Çek Cumhuriyeti arasında oynanacak. Belçika ilk maçında Letonya‘ya yenildikten sonra zayıf Estonya karşısında rahat bir galibiyet aldı. Litvanya karşısında ise kendisine +9.5 handikap açılan maçta rakibini 74 sayıda tutarak kazanmasını bildi. Hem elemelerde hem de turnuvada iyi savunma yapmaya devam ediyorlar. Pivot bölgesinde yetersizlikleri mevcut. Ribaundlarda sıkıntı yaşıyorlar. Sam Van Rossom ve Matt Lojeski takımın önde gelen isimleri.

Çek Cumhuriyeti de bugünkü rakibi gibi savunmada oldukça başarılı bir dönemde. Hücumda ise rakibinden 1 tık daha iyiler. Gruptaki tek yenilgilerini yine tıpkı Belçika gibi Letonya karşısında aldılar. Gruptaki son maçlarını Litvanya ile oynayacaklar. Bu durum Belçika maçını hedef maç haline getirdi. Tomas Satoransky ve Jan Vesely gibi üst düzey oyunculara sahipler.

723 kodlu maçta savunma yönü daha etkili olan iki takımın mücadelesinde alt ön plana çıkıyor. Ancak Belçika‘nın maçları açılan baremlere göre 3’ünde de üst oldu. Çek Cumhuriyet‘in ise 3 maçı yine açılan baremlerden alt oldu. Sayı olarak baz alındığında iki takımın maçlarında 140 sayı barajı ya ucu ucuna geçildi ya da çok az gerisinde kaldı. Kısacası alt-üst bahsi çok ortada. Bu maçta Çek Cumhuriyeti‘nin rakibinin zayıf yönü olan pivot bölgesini zorlayabilirse kazanacağını düşünüyorum. Tabi dış atışlarda da makul bir maç çıkarabilirse..

Tahmin: MS 2 (+1.5h)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Gece Kuponu! (23 Mayıs)

İdeal 432 – Cruzeiro – Racing Club MS 1 : 1.40 433 – Univ. De …

Bir Cevap Yazın