Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu Real Madrid ardından 2 maç kazanarak avantajı elde etti.

Real Madrid’de özellikle çok formda bir dönem yaşayan ve play- offlarda 14 sayı ortalamayla oynayan Jaycee Carroll ile 5 blok yaparak son maçı çeviren isim olan Walter Tavares son maçtaki oyunları ile kritik bir deplasman galibiyetinin baş rol oyuncuları oldular. Sakatlık sonrası formunu tamamen yakalayamayan Sergio Llull ise asistleri ile önemli bir roldeydi. Bu galibiyetin bir diğer önemli yanı serinin son maça kalması halinde ev sahibi avantajını almaları oldu.

Baskonia ise Shengeila’dan beklenen verimi alamamasına rağmen ilk maçı kazanarak saha avantajını elde etmişti.Ancak Gürcü uzun halen eski formundan uzak. Seri boyunca alınan tek galibiyette en önemli rolü enerji küpü Vildoza oynadı. Vincent Poirier her maçı pozitif tamamlıyor. Ancak Janning’in istikrarsızlığı ile Granger’ın oynayamadığı son maç takımın kısa rotasyonunda sorun yaratıyor.

Baskonia kazanarak seriyi eşitlemek ve kupayı kazanacak ekibin son maçta belli olmasını sağlamak amacında. Real Madrid’de de direnç sürüyor. Çekişmeli bir maç sonunda seyirci faktörü önemli olacak ve ev sahibi ekibi bu sebeple avantajlı görüyorum.

Tahmin: MS:1 (+1.5h) & (170.5) ALT

İlginizi Çekebilir

Washington Mystics – Los Angeles Sparks Maç Analizi! (18 Ağustos)

Washington sezon boyunca çok dalgalı performans sergiledi. Son maçlarda çok etkili gözüktüler ve altı maçlık …

Bir Cevap Yazın

Kapat