Baskonia – Murcia Maç Analizi! (7 Ekim)

fersu-yahyabeyogluBaskonia yeni koçu ve yenilenmiş kadrosuyla ligin ilk maçında Obradoiro deplasmanında beklendiği gibi rahat bir galibiyet aldı 16 sayı farkla. Beaubois’in eksikliğine rağmen 90 sayıyı geçmeleri önemliydi çünkü bu sene de onların başarı sınırını hücum performansları belirleyecek. Yeni transferler Larkin ve Voigtmann ilk maçta çok iyi iş çıkardılar. Geçen sezon sakatlıklardan dolayı katkı veremeyen Shengelia ise geri dönüşü ile ses getirdi. Hanga ve Bargnani ise bu maçta beklentilerin altında kaldılar. Sakatlıkları bulunan Fransız oyuncular Tillie ve Beaubois bu maçta forma giyemeyecekler.

Bu sezon bana göre ligin MVP adaylarından Arjantinli sihirbaz Campazzo’nun liderliğindeki Murcia ilk maç beklentilerin aksine Badalona deplasmanında zorlandı ki Campazzo’nun son saniye basketiyle kazanabildiler. Aslında ribaudları domine etmişlerdi ama hem 3 sayı savunmasını iyi yapamadılar hem de kendileri yay gerisinden 3/17 ile çok kötü bir maç çıkardılar. Pocisu-Baron-Antelo üçlüsünün skora katkı verememesi hücum potansiyellerini doğal olarak düşürdü. İngiliz forvet Soko ilk maçında double double yaparak dikkatleri üzerine çekti, ACB’de merakla takip edeceğim oyunculardan biri olacak. Bu maç öncesi Radovic dışında eksikleri yok, onun da durumu maç saatinde belli olacak.

Murcia ilk maçtaki kadar kötü bir üçlük yüzdesi ile oynamayacaktır ve bu maçta da Campazzo’nun Larkin ile gireceği kapışmanın motivasyonu ile daha da artacağını düşünüyorum, bu tarz durumlardan beslenen hırslı bir guard. Takım olarak mücadeleyi son ana kadar bırakmayan yapıdaki Murcia kendinden daha güçlü bir kadroya sahip Baskonia’yı zorlayacaktır, 7.5 handikap yüksek yenilseler bile farkın bu kadar olmayacağını düşünüyorum.

Tahmin: MS 2 (+7.5h)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın