Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (26 Nisan)

Serinin 3. maçındaki analizimde Fenerbahçe’nin seriyi uzatmayarak 3-0 kazanacağını söylemiştim. Ancak 3. maça Baskonia çok iyi başladı. Özellikle adam değişimi savunmasına karşı dış şutlarda çok yüzdeli oynadılar. Beaubois’nun başta bulduğu üçlüklerin yanında Huertas çok ekstra 3 tane 3’lük buldu. Jan Vesely kenardayken pota altında Poirier ve Shengelia ile çok rahat sayı bulmayı başardılar.

Fenerbahçe tarafında Bobby Dixon’ı ilk 5’te gördük ve maça çok iyi 2 üçlük ile başladı. Ardından uzun süre yine oynamadı. Maçın başındaki tutukluğu atan Fenerbahçe ilk çeyreği ne kadar denk bitirsede ikinci çeyrekte tam 28 sayı yedi ve ilk yarıyı 9 sayı geride kapadı. Wanamaker’ın çok etkisiz oyununun yanında Guduric’in maçın kopabileceği en kritik anlarda attığı üçlükler ile geri dönen Fenerbahçe son çeyreğe felaket başladı. Son çeyreğin ilk 4 dakikası hiç sayı bulamayan Fenerbahçe bunun yanında 15-0’lık seri yedi. 15-0’lık seriye 6-17 gibi bir skorla cevap verselerde süre için çok geç oldu.

Baskonia evinde seriyi uzatmış olsada hala şansları çok ama çok düşük. Özellikle üçüncü maçtaki ekstra şutları bulmaları artık daha da zor görünüyor. Özellikle maçı dikkatli izleyenlerinde hakemlerin Fenerbahçe aleyhine verdiği kararları görmüşlerdir. Fenerbahçe bu maçta adam değişimlerine daha dikkat edip dış şutlarda rakibini yavaşlatacaktır.

Tahmin: MS 2 (1.85)

İlginizi Çekebilir

Washington Mystics – Los Angeles Sparks Maç Analizi! (18 Ağustos)

Washington sezon boyunca çok dalgalı performans sergiledi. Son maçlarda çok etkili gözüktüler ve altı maçlık …

Bir Cevap Yazın

Kapat