Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere indirselerde yenilmekten kaçamadılar. İkinci maçta ise daha maçın içindeydiler ve son çeyreğin ortalarında öne geçmeyi başarmışlardı. Ancak maç içinde sürekli olduğu gibi Fenerbahçe serilerini durduramadılar. Granger’ın olmaması onların kısa savunmaları için oldukça kritik ve hücumda tıkanıklığı açacak tek oyuncu Beaubois olarak kalıyor.

Fenerbahçe’de ise Sloukas ve Wanamaker takımı çok iyi yönlendiriyor. Özellikle Sloukas assist anlamında takımı sürüklerken Wanamaker skoru götürüyor. Bunun yanında savunmada oldukça iyi olan Fenerbahçe’de Kalinic’te sonunda kendini buldu. Vesely, Kalinic ve Melli gibi oyuncularla pota altında oldukça sertleşebiliyorlar. Fenerbahçe’de Vesely’ye ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Önceki yıllara göre faul atışlarını çok yüzdeli atan Vesely, saha içi isabetlerinde de oldukça isabetli ve savunmada takımının lideri konumunda.

Baskonia sahasında çok korkutucu bir takım. Ancak onlar için belkide en istenmedik rakip Cska Moskova ile birlikte Fenerbahçe. Fenerbahçe bu sene deplasmanlardaki en iyi takımlardan bir tanesi konumunda. Fenerbahçe’nin onlara ne kadar ters geldiğini gördük. Obradovic ve oyuncuları İspanya’da boşu boşuna 2 gün daha beklemek istemeyip seriyi sonlandıracaklardır.

Tahmin: Ms2 1.85

İlginizi Çekebilir

Washington Mystics – Los Angeles Sparks Maç Analizi! (18 Ağustos)

Washington sezon boyunca çok dalgalı performans sergiledi. Son maçlarda çok etkili gözüktüler ve altı maçlık …

Bir Cevap Yazın

Kapat