Barcelona – Darüşşafaka Doğuş Maç Analizi! (30 Aralık)

Koç Bartzokas yönetimindeki Barcelona üstüste yaşanan sakatlıklara rağmen Liga Endesa’da zirve yarışından kopmadılar ve ikinci sıradalar. Buna karşın zorlu Euroleague sezonunun ilk yarısında kötü bir performans sergilediler ve bu maç öncesi 6 galibiyetle 10.sıradalar. Son maçlardaki kötü gidişe ( 3 maçlık mağlubiyet serisine) geçen hafta kendi sahalarında Milano’yu farklı geçerek son vermeyi başardılar. Euroleague maçlarında Rice genelde tek başına takımı sırtlamaya çalışıyor, hücumda diğer oyunculardan istikrarlı bir katkı alamıyorlar. Tabiki Navarro’nun dönmesi takımı olumlu etkiledi ama bu sefer de Perperoglou sakatlandı ve forma giyemiyor. Ayrıca kontratı biten Amerikalı uzun Holmes ile de yolları ayırdı Katalan ekibi. Özellikle kendi sahalarında tempoyu kontrol edip rakiplerini düşük skorda tutarak kazanma yoluna gidiyorlar, oynadıkları 6 maçın da 4’ünü kazanmayı başardılar. Euroleague’de ortalama 72 sayı atarken potalarında da 75 sayı görüyorlar.

BSL’de ve Euroleague’de çok iyi maçlar çıkaran Blatt’ın ekibi istikrarı yakalamadığı için sıralamada istedikleri yerde değil her iki tabloda da. Aslında Euroleague’de nispeten iyi durumdalar, 8 galibiyetle 7.sıradalar ve son maçlarda yakaladıkları formu sürdürebilirlerse ilk 4’ü zorlayabilirler. Slaughter’ın sakatlığı ve yaklaşık 2 ay sahalardan uzak kalacak olmasının ardından fazla gecikmeden bir uzun takviyesi yaptılar ve Avrupa basketbolunun gelecekteki en değerli uzunlarından biri olmasına kesin gözüyle bakılan 19 yaşındaki Hırvat Zizic’i kadroya kattılar. Ribaundlarda ve boyalı alandaki enerji kısmında Furkan ve Semih’e çok önemli bir katkı verecektir. Anderson ve Moerman halen tam olarak kendilerini bulamamış olsalar da son maçlarda Wilbekin-Wanamaker-Clyburn üçlüsünün etkili oyunuyla ayakta kalmayı başardılar ve 3 maçlık bir galibiyet serisi yakaladılar. Savunmada aslında biraz daha dengeyi sağladılar ama hücumda henüz istikrardan uzaklar. Euroleague’de ortalama 78 sayı atıp potalarında da 78 sayı görüyorlar.

Barcelona kendi sahasında tempoyu kontrol edip sert takım savunması ile rakiplerini düşük skorlarda tutabiliyor. Daçka da set hücumlarında zaman zaman üretim konusunda sıkıntı yaşayan ve maç içerisinde kısır dakikalar görebilen bir takım. Maçın 70 sayı bandında geçeceğini ve kaybeden takımın 70 sayının bile altında kalabileceğini düşünüyorum. Bunun yanında Barcelona kendi sahasında yıldız isimleri ile bu maçı bırakmaz.

Tahmin: ML 1 & ALT (151.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın