Banvit – Galatasaray LH Maç Analizi! (10 Mart)

Beko Basketbol Ligi’nin lideri Banvit ile 4.sü Galatasaray LH’in arasındaki maç Bandırma’da oynanacak. Banvit ligin en istikrarlı ekiplerinden. Sahalarında kolay kolay yenilmeyen ekibin en son iç saha mağlubiyeti Unics Kazan’a karşı 27 Kasım 2013’te alınmıştı. O tarihten bu yana sahalarında kaybetmiyorlar.Dahası ligde sadece 1 mağlubiyete sahipler. Takımın skoru dengeli dağılıyor. Earl Rowland, Chuck Davis, Sammy Mejia, Keith Simmons çift haneli sayı ortalamasına sahipler. Savunmada da bu isimlerin katkısı mevcut. Ayrıca Erkan Veyseloğlu, Cevher Özer gibi isimlerdende önemli katkı alıyorlar.

Galatasaray LH ise yıldız oyun kurucusu Arroyo’nun performansı ile maç kazanıyor ya da kaybediyor. Takımın son 4 resmi maçta sadece 1 galibiyeti var. Son Euroleague maçlarında savunma performansları kötüydü. Savunma tarafını iyi yapmaya çalışsalar da rakibin silahlarına dur diyemediler. Pota altı zaafları belirgindi. Dış alan savunmaları da gedik vermeye başladı. Takımın skor yükünü Arroyo, Erceg, Gordon ve Hairston üstleniyor.

Banvit bu sezon sahasında sadece 1 kez kaybetti. Sahasında oynadığı 18 maçta yenilmedi. İstanbul’da ligin ilk yarısında oynanan maçı da 68-79 kazanmışlardı. Ben ilk devreden oyuna ağırlıklarını koymalarını bekliyorum. Diğer tercihim ise alt olacak.

Tahminler: İY 1 (-1.5h) ve 148.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın