Banvit – EA7 Milano Maç Analizi! (24 Şubat)

fersu-yahyabeyogluBanvit Fortson ve Moerman liderliğinde sezon içerisinde kendini geliştiren ve özellikle hücumda büyük patlamalar yapabilen bir takım. Her ne kadar savunmada koç Ernak’ın istediği seviyeye çıkamasalar da maçlar içerisinde dönem dönem sertliği ve istikrarı yaklayabiliyorlar ki Vidmar ve Carmichael ile boyalı da iyi koruyorlar genelde. Kendi sahalarında seyircileri ile beraber olumlu bir atmosfer yaratan Banvit de aslında en büyük problem aynı zamanda takımın iki değerli hücüm silahı olan Fortson ve Johnson. Fortson’ın sürekli tempoyu arttırmak istemesi ve bunu yaparken zaman zaman 1’e 5 hücum etmesi, Johnson’ın da kaçırdığı günlerde şutları şuursuzca fazla zorlaması hücumdaki verimliliklerini düşürebiliyor.

Milano sezona Euroleague’de başarı hedefi ile önemli bir bütçeyle girdi ama istediklerini alamadılar ve normal sezonun ardından kendilerini Eurocup’da buldular. Sekizli final öncesi önemli takviyeler yaparak kupa için iddaalı olduklarını gösterdiler. Kalnietis,Sanders ve Batista değerli isimler.Ama Batista Eurocup’da forma giyemeyecek. Onun yokluğunda pota altında dar bir rotasyona sahip olduklarını söyleyebiliriz. Barac dışında net bir 5 numaraları yok ki Hırvat oyuncu da “bildiğimiz” gibi. McLean ve Macvan ile hem 4 hem de 5 numarayı idare etmeye çalışıyorlar. Bunun yanında Lafayette hasta olduğu için, Gentile de bacağındaki sakatlık devam ettiği için bu maçta forma giyemeyecekler.

Vidmar erken faul problemine girmezse ve Forston-Johnson ikilisi kontrolü erken kaybetmezlerse ben Banvit’in bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Son haftaların etkili ismi Simon karşısında Simmons ve zaman zaman Tolga ile alınacak savunma önlemleri Milano’nun hücum gücünü ayli düşürecektir.

Tahmin: MS 1 (1,65)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın