Banvit – Darüşşafaka Maç Analizi! (29 Kasım)

unver-erturkBanvit geçtiğimiz hafta TED Ankara Kolejliler karşısında çok çekişmeli bir maç sonunda uzatmalarda 101-99 mağlup oldu.Rakibinin sezon başından beri yaşadığı ribaund problemini iyi değerlendirsede , Bandırma ekibi oyunu bir türlü kopartamadı ve mağlup oldu. Hafta içi Eurocup’ta U.Kazan deplasmanında bu sezon sıkça yaşadığı serbest atış çizgisinin kurbanı oldu. Gasper Vidmar sezon ilerledikçe daha kötü yüzdeyle atmaya başladı. Dar rotasyon ile oynamaları yoğun maç programında onları büyük sıkıntıya sokuyor.

 Darüşşafaka pazartesi günü Galatasaray karşısında önde götürdüğü oyunu Galatasaray’ın önde baskısı sonucu guardların zorlanmasıyla bozulan hücum düzeni yüzünden kaybetti. Ligin Fenerbahçe ile birlikte en geniş kadrosuna sahipler. 4-5 rotasyonunda ligin kesinlikle en iyisi durumundalar. Fakat 1-2 pozisyonunda ki belirsizlik onlara istikrar problemi yaşatıyor. Son maç Gordon’un yabancı statüsü nedeniyle kadroda olmaması, genç Wilbekin’ın tecrübesizliği ve Ender Arslan’ın hataları yüzünden maçın kaybedilmesine sebep oldu. Harangody çok formda. Semih Erden maç içerisinde istikrarsız performanslar sergiliyor.

 İki takımda hem ligde hemde Avrupa’da zor maçlar oynadılar. Bu yorgunluk şut yüzdelerine yansıyacaktır. Oktay Mahmudi gittiği her takıma oturttuğu savunma stilini Dacka’ya da kazandırmış gibi.Savunmanın maç kazandıracağı maçta öncelik ALT tercihi.

Tahmin: 156.5 Altı (1.7)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın