Banvit – Darüşşafaka Doğuş Maç Analizi! (19 Mayıs)

giray-ozkanBSL play-off’larında günün 2 maçı Bandırma’da oynanıyor.

İlk maçta Banvit dirençli gözüken ekipti. Carmichael’i sakatlığa kurban verdiler ve tecrübeli isim bu maça çıkamayacak. Bu durum Banvit için pota altı sertliğinde de bir düşüşü beraberinde getirecektir. Ancak Moermann ve Vidmar ile skorda tutundular. Saf bir oyun kurucu eksiğini 4er asist yapan Dominique Johnson ve A.J Slaughter ile kapatmaya çalıştılar.

Darüşşafaka maçın kazanılmasını fark 13 sayıya açıldığında geniş rotasyonuna başvurarak oyunu dengeledi.Zaten seri boyunca en büyük avantajları rotasyon derinlikleri ve oyun kurucu kalitesi olacağa benziyor.İlk maçta Harangody ,Wilbekkin,Semih ve Gordın etkili oldu. Sorumlulukları paylaşarak bu etkiyi galibiyete dönüştürdüler. Harangody ile Semih skorda ve ribauntta etkili olurken,Wilbekkin skorda,Gordon ise asistlerde ve seken toplarda alınan ribauntlarda etkili oldu.

İlk maçın ilk devresinde galip olan taraf bugün ev sahibi olan Banvit’ti. Evinde etkili bir ekip olan Banvit’in ilk devreyi yine galip kapatacağını düşünüyorum. Üst alternatifi de değerli. Bu kritik maçın son topa gitme ihtimali yine yüksek. O nedenle sistemciler İY-MS:1/2 deneyebilir.

Tahmin : İY:1 ( -1.5)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (22 Nisan)

İDEAL 705 – Darüşşafaka – Banvit (7.5h) MS:2 – 1.70 711 – Galatasaray(1.5h) – Beşiktaş …

Bir Cevap Yazın