Banvit – Anadolu Efes Maç Analizi! (7 Kasım)

koraycelikerTBL’de haftanın en önemli maçı. Ligin 2 demirbaş ekibinin mücadelesi oldukça zevkli olacak. Banvit ligde oynadığı 8 maçta 5 galibiyet ve 3 mağlubiyet aldı. Evinde oynadığı maçlarda az sayı yemesiyle (ort. 69,5 sayı) dikkat çekiyorlar. Zaten bu sayede iç sahadaki 4 maçı da kazanma başarısı gösterdiler. Kadrosunda bulunan 6 yabancıdan da verim almayı başarıyorlar. Ancak yerliler için bu övgüyü yapmak pek doğru olmaz.

Anadolu Efes ise olduka eksik bir kadroyla gittiği Zalgris Kaunas deplasmanında takdir-e şayan bir galibiyet aldı. Ivkovic’in takıma elinin değdiği aşikâr. Ligde ise 8 maçta 6 galibiyet ve 2 mağlubiyetleri var. Özellikle genç yerlilerin takımda fazla süreler aldıklarını ve bu süreyi de olumlu kullandıklarını söylemek istiyorum. Cedi Osman bugün takımdaki yerini alamayacak.

Banvit evinde Anadolu Efes ise deplasmanda yaklaşık 69 sayı yiyorlar. İki takım da yıllardır bu tip maçları oldukça sert savunmalarla oynuyor. Yine potaların dövüldüğü bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum.

Tahmin: 144.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Günün Kuponu! (20 Mayıs)

İdeal 404 – Chievo – Benevento MS 1 : 1.50 410 – Gornik Zabrze – …

Bir Cevap Yazın