Bamberg – Unics Kazan Maç Analizi! (20 Ekim)

unver-erturkEurolig’n ilk haftasına mağlubiyet alarak başlayan iki takım karşı karşıya geliyor.
Trinchieri’nin takdire şayan takımı Brose Bamberg, Almanya Ligi’ne fırtına gibi başladıktan sonra geçtiğimiz hafta Fenerbahçe deplasmanında son topla mağlup oldu. Son yıllarda Fenerbahçe’yi deplasmanda yenmeye en çok yaklaşan Bamberg 2.periyot hariç tüm periyotları önde bitirmesine rağmen kazanamadı. Almanya liginde maçın temposunu istediği gibi ayarlayan Bamberg, Fenerbahçe’ye karşı da aynı şeyi yapmayı başardı. Udoh-Vesely ikilisini çok iyi durduran Alman ekibi rakibin en can alıcı bölgesine neşteri vurarak Fenerbahçe’nin hücum gücünü büyük oranda kesmeyi başarmıştı ki Fenerbahçe 70 sayıya ulaşamadı. Cauaer henüz hazır bir görüntü vermiyor. Melli çoğu karşılaşmada skora katkısı istatistik olarak yansımasa da hücumda takımı çok iyi yönlendiriyor. Darius Miller her geçen gün daha iyi oynuyor. Yoğun maç temposunda 6.haftası geçilen Almanya Ligi’nde hafta sonu zorlansalarda kazanarak 6/6 yaptılar.
Unics Kazan geçtiğimiz hafta 34 dakikasını çok iyi oynadığı karşılaşmada korkunç bir seri yiyerek Barcelona’ya sahalarında kaybettiler. İyi sayılabilecek bir kadroya sahipler fakat çoğu oyuncunun özellikle Langford gibi papatya falı misali günlük değil periyotluk performansları maçın kazanılmasına yada kaybedilmesine neden oluyor. En basit örnek geçtiğimiz hafta son 6 dakikada ki korkunç seri. VTB ligine 4/4 yaparak rakipleri gibi iyi başladılar.
Çoğu otorite Fenerbahçe’nin kötü oyunu ile Bamberg’in galibiyete yaklaştığını söylemişti. Fakat Bamberg çok doğru bir oyunla rakibine çok iyi çalışarak Fenerbahçe’yi bu kötü oyuna sürüklemişti. Trinchieri’nin ekibi bunu iki senedir özellikle kendi sahalarında büyük takımlara karşı çok iyi yapıyor. Unics Kazan papatya falı günlük performanslara bağlı bir ekip. Bamberg’in rahat bir galibiyet alacağını düşünüyorum.

Tahmin: MS 1 (-6.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın