Bamberg – Panathianikos Maç Analizi! (26 Ekim)

unver-erturkBamberg geçtiğimiz hafta Kazan’ı ağırladıkları karşılaşmada savunma ribaundlarında çok büyük problem yaşayıp maçın büyük bölümünü geride oynamıştı. Zizis’in tecrübesi ile hücumda çok başarılı bir gün geçiren Alman ekibi son periyoda 7 fark ile geride girseler de maçı çevirerek çok değerli bir galibiyet almışlardı. Miller zaman zaman kontrol dışına çıkıp bireysel denemeleri ile takıma zarar veriyor. Melli sahanın her alanında takıma çok ciddi katkı veriyor. Janis Strelnieks çok kötü bir Fenerbahçe maçından sonra Kazan’a karşı harika oynayarak Zizis’in ardından takımın en etkili ismi olmştu. Bu arada Zisis’in maçı 16 sayı 12 asist ile oynadığını hatırlatayım. Fabien Causeur mental anlamda çok ciddi sorunlar yaşıyor. Bu performansı istikrarlı bir şekilde devam ederse Almanya kariyeri erken sonlanabilir.

Panathinaikos, Barcelonanın eski koçu Xavi Pasqual ile anlaştı. Geçtiğimiz hafta maçın başında çift hanelerde geriye düşmelerine rağmen özellikle Demetris Nichols’ün etkili oyunu ile öne geçmeyi başarmışlardı. Fakat her ne kadar CSKA çok kötü günlerinde olsa da tecrübesi ve kaliteli yıldızları ile maçı kazanmayı bilmişti. Bu sezon geçmiş yıllara göre boyalı alanda ciddi bir güç oluştursalar da oyun kurucu bölgesinde Calathes dışında etkili bir isim olmayışı ve takımın çok kırılgan yapısı sezonun şu ana kadar 2kritik maçında Olympiakos deplasmanında 25 sayı fark yemelerine ve önde oldukları hatta kazanabilecekleri CSKA deplasmanında kaybetmelerine neden oldu.

Bamberg kesinlikle rakibine göre çok daha hazır bir takım görüntüsünde. Fakat Bamberg’in en zayıf karnının pota altı, Pana’nın en güçlü olduğu bölgenin tam tersi şekilde boyalı alan olduğu göz önüne alınırsa tahmin açısından çok zor geçecek bir karşılaşma ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu karşılaşmanın çok sert geçeceğini düşünüyorum. Öncelikli tercih taraf bahsinden önce kesinlikle ALT olmalı.

Tahmin: 154.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (24 Nisan)

Utah Jazz seride ev sahibi avantajını alamamıştı. İlk maçı Oklahoma’da 8 sayı farkla kaybetmesine rağmen …

Bir Cevap Yazın