Badalona – Zaragoza Maç Analizi! (28 Aralık)

Badalona’da işler yolunda gitmiyor, kulüp mali anlamda sıkıntı içerisinde ve oynadıkları basketbol açısından da benzer durumdalar, 3 galibiyetle Liga Endesa’da 16.sıradalar. 4 maçtır kaybediyorlar. Aslında son maçta Barcelona karşısında güzel bir direniş sergilediler ama son topta kaybettiler. Sabat ve Bogdanovic ayakta kalmaya çalışıyorlar ancak kadro kalitesi olarak ligin hayli altındalar. Ligde ortalama 76 sayı atarken potalarında da 83 sayı görüyorlar, zaten ligin en çok sayı yiyen takımlarından biri konumundalar. Yeni transfer Smith ilk kez sahaya çıkacak ve hücuma mutlaka pozitif etkisi olacaktır.

Koç Casadevall’in takımı 5 galibiyetle kendine 10.sırada bir yer bulabildi ve playoff yarışının sadece 2 galibiyet gerisindeler. Son 3 maçlarından 2’sini kazandılar ve rahatlıkla formda olduklarını söyleyebiliriz. Jelovac ve Benzing çok iyi bir sezon geçiriyorlar, Fotu da pota altında onların en önemli destekçisi. Skorer görevindeki tecrübeli Litvanyalı Gecevicius da beklentileri karşılıyor. Liga Endesa’da ortalama 79 sayı atarken potalarında da 80 sayı görüyorlar.

Savunmada problem yaşayan Badalona’nın özellikle Zaragoza’nın güçlü uzun rotasyonu karşısında direnmesi hayli zor olacak. Ancak evlerinde oynamanın ve hedef maçlarından biri olmasının da etkisiyle son dakikaya kadar mücadeleyi bırakmazlar, Smith liderliğinde atarak ayakta kalmaya çalışacaklar. Çekişmeli ve skorun yukarıda olacağı bir maç bekliyorum.

Tahmin: ÜST (158.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın