Badalona – Obradoiro Maç Analizi! (8 Ocak)

Sakatlıklarla boğuşan Barcelona Euroleague’dekinin aksine Liga Endesa’da hayli iyi durumda, 11 galibiyet ve averajla liderler şuanda. Son 3 maçlarını kazandılar, çıkıştalar. Lawal, Ribas ve Perperoglou halen sakatlar. Rice, Tomic, Doellman üçlüsü takımın en değerli isimleri ve bu maçta da koç Bartzokas’ın en güvendiği isimler. Ligde ortalama 84 sayı atıp potalarında da 79 sayı görüyorlar.

Obradoiro şuanda 4 galibiyetle Liga Endesa’da 14.sırada ve düşme potasından uzak kalmaya çalışıyorlar. Ancak son 3 maçlarını kaybettiler, kendilerine gelemediler. Özellikle deplasmanlarda çok zorlanıyorlar. Corbacho’nun sakatlığı devam ediyor ve McConnell’ın da durumu maç saatinde belli olacak. Dulkys ve Allen şuanda takımın hücumda en güvendiği isimler. Ligde ortalama 74 sayı atıp potalarında 81 sayı görüyorlar.

Barcelona kendi sahasında etkili savunma yapabilen bir takım ki Obradoiro da hücumda problemli bir takım. Özellikle deplasmanlarda son maçlarda 70 sayıyı bile zorla buluyorlar. Açılan maç sonu handikapı biraz kafa karıştırıcı bu nedenle misafir takımın 70 sayılarda kalacağını düşünerek önerim alt seçeneği olacak.

Tahmin: ALT (157.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın