B.G.D. (B) – İstanbul Üniversitesi (B) Maç Analizi! (20 Eylül)

giray-ozkanGeçen sezon İstanbul Üniversitesi’nin sponsoru olan ve pilot takım olan kendi temsilcisini TKB2L’den TKBSL’ye çıkartan BGD kadrosunu önemli isimler ile takviye etti. Nevin Kristen Vatansever (İstanbul Üniv.), Marija Rezan (Salamanca Avenida), Lindsey Harding (Edirnespor), Alex Bentley (Connecticut Sun), Megan Frazee (Orduspor Sportif), Özge Yavaş (İÜ BGD), Deniz Aygül (İstanbulgücü), Yasemen Saylar (Hatay BŞB) takımın yeni isimleri olurken, Yasemin Horasan, Kübra Ekşi, Nihan Demirkol, Simay Karaman, Dilara Kaya’da takımda kaldı. Oynadıkları hazırlık maçlarında Mersin BŞB’yi 74-67, Adana BOTAŞ’ı 63-59,Edirne Belediyesi Edirnespor’u 60-55 yendi. Sadece Hatay BŞB’ye 74-71 yenildi.

İstanbul Üniversitesi ise BGD’nin mali desteğini çekmesinden sonra Tan White (Orduspor), Sasa Cadjo (Canik Belediye), Elizabeth Williams (Connecticut Sun), Gizem Yavuz (BGD), Viktoria Mircheva, Şebnem Özçelik (Urla Belediye), Aylin Korkmaz (İstanbulgücü) takviyelerini yaparak lige başlıyor.Kadrolarında Miray Şahin, Kübra Dicle, Betül Erkoyuncu, Fatma Ata, Didem Nakaş, Betül Kalfalı, İlayda Güner isimleri kaldı. Hazırlık döneminin başında Mersin BŞB’yi 74-67, BJK’yi 60-58 yendiler. GS’ye 79-65, Edirne Belediyesi Edirnespor’a 84-73 yenildiler. Dün de normal süresi 66-66 bten maçta Hatay BŞB’yi 75-73 yendiler.

BGD mevcut kadrosu ile rakibinden daha iyi bir ekip. Ancak oynadıkları hiçbir hazırlık maçında 5 sayının üzerinde farklar oluşmadı. Bu nedenle tercihim handikap avantajı olacak.

Tahmin: MS 2 (+9.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın