Avustralya – Litvanya Maç Analizi! (17 Ağustos)

fersu-yahyabeyogluAvusturalya Bogut ve Dellavedova’nın müthiş performansı ile beraber Rio Olimpiyatlarının en keyif veren takımlarından biri oldu şuana kadar. FIBA Dünya sıralamasında 12.sırada yer alan Okyanusya temsilcisi A grubunu ABD’nin ardından ikinci sırada bitirirken Fransa ve Sırbistan gibi iki dev basketbol ülkesini farklı skorlarla geçmeyi başarmışlardı. Takımın istatistik liderleri Mills (20.5 sayı), Bogut ve Baynes (5.8 ribaund), Dellavedova (8.6 asist), Bogut (21.2 verimlilik). Bu oyuncular dışında görev adamı konumundaki Andersen, Ingles ve Broekhoff’un da verdiği katkı onlara sınıf atlatıyor. Şuana kadar oynadıkları 5 maçın 3’ünde 156 sayı barajı geçildi ve Avusturalya rakip potalara ortalama 88 sayı göndermeyi başardılar.

Litvanya B grubunu 3.sırada bitirdi Hırvatistan ve İspanya’nın ardından. İlk 3 maçlarını zorlansalar da kayıpsız geçmeyi başardılar. Ancak sonrasında grubun iddaalı takımları İspanya ve Hırvatistan’a farklı kaybettiler, ciddi bir uyarı aldılar. Takımın temel direği milli maçlarda gösterdiği performansı bir türlü kulüp seviyesinde göstermeyen Kalnietis. FIBA Dünya sıralamasında 3.sırada yer alan basketbol ekolu Litvanya’nın bu turnuvadaki istatistik liderleri ise Kalnietis (19.2 sayı), Jonas Valanciunas (6.8 ribaund), Kalnietis (6.8 asist) ve yine Kalnietis (24.0 verimlilik). Kalnietis ve Valanciunas dışında iki forvet Maciulis ve Kuzminskas da takımın yükünü çeken diğer önemli isimler. Litvanya için anahtar Valanciunas’ı hücumda etkili kullanabilmek. Bu turnuvada oynadıkları 5 maçta da 156 sayı barajı geçildi.

Bu maçta hücum güçleri ile varolmaya çalışan iki takımın mücadelesini izleyeceğiz. Temponun yüksek olacağını ve her iki takımında 80 sayı barajını geçebileceğini düşünüyorum. Çekişme üst seviyede olacaktır bu nedenle maç sonu yerine daha garanti gördüğüm üst seçeneğini öneriyorum.

Tahmin: Üst (156.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın