Avustralya (K) – Türkiye (K) Maç Analizi! (7 Ağustos)

giray-ozkanDünün galiplerinden olan Avustralya FIBA dünya sıralamasında 2 numarada olan çok kaliteli bir ekip. Dün Brezilya’yı rahat geçerken Leilani Mitchell 18, Elizabeth Cambage 20, Panny Taylor 18 sayı attı.Ve skor yönleri her zaman olduğu gibi bu maçta da ön plana çıktı.Asistlerde Mitcell yine ön planda oldu.Cambage ise ribaundları toplayan isimdi.Takımın 2. devrede oyunu döndürmesini sağlayan unsur hücum temposu oldu.Hücum potansiyellerini hatırlayarak maça döndüler.Ve kazanan ekip oldular.

Bizim millilerimiz ise dünkü Fransa maçında çok iyi savunan kimliğini 3 periyota yaysa da hücum da üretkenliği sadece 1 periyot hatırlayabildi.Dünkü gibi sadece 39 sayı atabildiğimiz bir maçı son dönemde hatırlayanın olduğunu sanmıyorum. Birsel ve Nevriye dışında çift hanelerde atan oyuncumuz olmadı. Savunmada içeriyi iyi kapatırken rakip forvetlerin dış şut savunmasını unuttuk. Rakibin hücum ribaundu almasına da engel olamadık. Son periyotta ise dağılan bir savunma ile farklı yenildik.

Bugün maça iyi başlamamız önemli ancak asıl önemli olan rotasyonun nasıl verimli kullanılabileceği ve nasıl skor bulabileceğimiz soruları olacak. Dün Brezilya Iziane Castro’dan gelen 25 sayı ile ve Clarissa Santos’un 13 ribaundu ile bunun cevabını verdi. Ancak bizde dün bu iki pozisyonda da işlerlik çok zayıftı.Dünden daha çok mücadele edecebileceğimizi düşünsem de kazanma ihtimalimizi az görüyorum. Bu sebeple de ilk devre handikapını yanımızda olan bir avantaj olarak değerlendirip İY:2 öneriyorum. Alternatifi ise üst olabilir.

Tahmin: IY 2 (+7.5h)

İlginizi Çekebilir

Anadolu Efes – İstanbul BBSK Maç Analizi! (21 Nisan)

Anadolu Efes son 13 haftada aldığı 11 galibiyet ile ilk 4’ün içine girdi. Uşak deplasmanında …

Bir Cevap Yazın