Avustralya – İspanya Maç Analizi! (21 Ağustos)

giray-ozkanAvustralya oyunlarda en göze hoş gelen basketbolunu oynayan ekiplerden biri oldu. Dellavedova, Mills, Bogut ve Baynes gibi isimler takımın en verimli oyuncuları oldu. Maç başına 85 sayı ortalamasıyla oynadılar. Ancak yarı finalde Sırbistan’a karşı 61 sayıda kalınca finalist olamadılar. 24.9 ortalama ile oyunların en fazla asist yapan takımı konumundalar.

İspanya yarı finalde ABD karşısında zaman zaman dirense de kaçınılmaz sondan kurtulamadı. Pau Gasol, Mirotic, Llull ve Fernandez takımın en verimli isimleri oldu. Maç başına 85.7 sayı ortalamasına ulaştılar. 3 sayılık isabette % 36.8 ortalama ile, ribauntlarda da 39.4 ortalama ile oyunların en iyi 2. takımı durumundalar.

İki takım arasında oynanan tek maç 2012 Londra olimpiyatlarındaydı. O maçı İspanya 82-70 kazanmıştı. Bugün ise denk 2 takım parkede olacak. Ben grup maçlarının sonunda iyi skorlar almaya başlayan ve bu skorları çeyrek ve yarı finalde sürdüren İspanya’nın 3.lük şansını daha fazla görüyorum. ABD karşısında iyi savunma yapmışlardı. Avustralya’nın sertlik karşısında Sırbistan’a sadece 61 sayı attığını da bu veriye eklersek İY:2 ve alt seçimlerim var.

Tahmin: İY 2 (-3.5h)

İlginizi Çekebilir

Zalgiris Kaunas – Olympiakos Maç Analizi! (26 Nisan)

Zalgiris normal sezonu 6. sırada tamamlamıştı. Saha dezavantajına rağmen deplasmanda kazandıkları maç sayesinde bugün seriyi …

Bir Cevap Yazın