Avtodor – Nizhny Novgorod Maç Analizi! (7 Ekim)

fersu-yahyabeyogluGeçen yılki kadrosuna benzer şekilde heyecan verici oyunculardan kurulu bir takımla karşımıza çıktılar ancak yeni bir takım olmalarının da etkisiyle ilk maçta Astana karşısında hücumda zorlandılar. Minnerath beklediğim gibi Avrupa basketboluna hemen ısınmış, tek kişilik bir şov yaptı Kazakistan’da. Ancak efsane oyun kurucusu John Stockton’ın oğlu Michael Stockton Astana’nın skorer guardı Miller karşısında ezildi zaten maçın kilit noktası da buydu. Takım savunmasında ise halen katetmeleri gereken çok yol var.

Novgorod geçen sezona göre çok güç kaybetti ve eski günlerinden hayli uzakta. Bunu da ilk maçta Unics Kazan karşısında gördük, tam 23 sayı fark yediler. Skorer oyun kurucuları Boynton ve Kane direndiler ancak Euroleague takımı Unics karşısında varlık gösteremediler. Ribaundlar konusunda ve özellikle boyalı alan savunmasında ciddi problemleri var. Ellerindeki oyuncular ile de bunu düzeltmeleri pek mümkün görünmüyor.

Hem Avtodor hem de Novgorod savunmada problemli takımlar ve aslında denk güçteler. Üst seçeneği ön plana çıkıyor gibi olsa da bana sınırda ve riskli olarak görünüyor. Bu nedenle tercihimi Novgorod’a verilen +5.5 handikaptan yana kullanacağım. Kaybetseler de farkın handikapın üzerine çıkmayacağını öngörüyorum.

Tahmin: MS 2 (+5.5h)

İlginizi Çekebilir

Darüşşafaka – Anadolu Efes Maç Analizi! (24 Mayıs)

Darüşşafaka ilk maçta kaybederken direncini maç geneline yayamadı. Son Eurocup şampiyonu şut yüzdesi düşük kalınca …

Bir Cevap Yazın