Avtodor – Karşıyaka Maç Analizi! (8 Kasım)

fersu-yahyabeyogluRus temsilcisi VTB lige kötü bir başlangıç yaptı ve 5 maçından sadece birini kazanabildi. Kaybettikleri maçlarda da kazandıkları tek maçta da son ana kadar mücadeleyi bırakmadılar. Özellikle son hafta Euroleague’de fırtına gibi esen CSKA karşısında çok iyi direndiler. Geçen sezon olduğu gibi bolca sayı potalarında da bolca sayı görüyorlar, çok yüksek bir tempoda oynuyorlar. Şampiyonlar Ligi’nde üçte 2 yaptılar ve yine bol skorlu maçlar çıkardılar, ortalama 93 sayı atıp, 85 sayı yiyorlar. Minnerath ve Frazier takımın en önemli silahları.

Basketbol kalitesi adına sezona çok iyi bir giriş yapmayan temsilcimiz Karşıyaka yine de ligde çok kayıp vermedi. Son haftalarda ise basketbol adına da iyi ışıklar vermeye başladılar. Brown’un takıma adapte olması ve Dillard’ın yükünü hafifletmesi ile rahatladılar. Son maçlarında da ligin formda ekiplerinden Beşiktaş’ı İzmir’den elleri boş göndermeyi başardılar. Şamiyonlar liginde ise rakibi gibi üçte 2 ile geldiler bu maça. Kazandıkları maçlarda genelde savunmaları ön plana çıktı bu arenada, 71 sayı atıp potalarında 70 sayı görüyorlar.

Avtodor çok skor bulan bir takım olsa da sert savunmalara ve tempoyu kontrol eden takımlara karşı zorlanıyor, skor potansiyeli 80 sayılara düşüyor. Karşıyaka da Dillard ve Brown ikilisi ile yarı saha basketbolunda da etkili olabileceğini bu hafta gösterdi Beşiktaş’a karşı. Bu maçta da akılllı davranıp tempoyu rakibin istediği seviyelere çekmeyeceklerini düşünüyorum, 174 baremi bu maç için yüksek.

Tahmin: Alt (174.5)

İlginizi Çekebilir

Büyükçekmece – Trabzonspor Maç Analizi! (22 Nisan)

Büyükçekmece ligin düşme hattına yakın ekiplerden biri. Geçe hafta sonunda Darüşşafaka’yı yenerek çok ektra bir …

Bir Cevap Yazın