Astana – Unıcs Kazan Maç Analizi! (5 Ekim)

fersu-yahyabeyogluAstana sezonun ilk maçında kendi sahasında denk rakibi Avtodor karşısında son çeyrekteki etkili performansıyla kazanmayı bilmişti. Tabi bu galibiyeti takım oyunuyla ya da sistemleri sayesinde elde ettiklerini söylemek mümkün değil, skorer guardları Miller’ın 32 sayılık müthiş performansı bu galibiyeti getiren etkendi. Ayrıca Odom, Kaselakis ve Krubally’nin ribaundlardaki dominant performansı sayesinde tempoyu da kontrol etme fırsatını buldular, ikinci şans sayıları vermediler Avtodor’a.

Geçen sezonun finalisti Unics Kazan güç kaybeden ve eski kimliğinden uzak Novgorod karşısında beklediğimden de rahat bir galibiyet aldılar. Baştan sona üstün götürdüler maçı ve neredeyse hatasız oynadılar. 5 oyuncunun çift haneli skor ürettiği Unics’de farkı yaratan x-faktör Voronov oldu, 21 dakikada 18 sayı gönderdi rakip potaya. Ribaundlar ve asistlerde denge vardı aslında, galibiyeti getiren Unics’in yüzdeli oynaması ve topu paylaşmalarıydı.

Astana denk güçteki Avtodor karşısında bile ilk maçta kendi sahasında zorlanmıştı. Bu kez karşılarında formda bir Unics Kazan olacak ve savunmada işleri iki kat daha zor olacak. Novgorod karşısında olduğu gibi Unics’in bu maçtan rahat bir galibiyet çıkaracağını düşünüyorum, riski ve oranı biraz daha arttırmak isteyenler 2/2 seçeniğini de değerlendirebilirler.

Tamin: MS2 (-9.5h)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın