Arnavutluk – İsviçre Maç Analizi! (11 Haziran)

ploutosTarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılan Arnavutluk buraya gelerek bile önemli bir başarıya imza attı. Kadroları özellikle ofansif anlamda kısıtlı. Grubun ve turnuvanın en zayıf ekipleri arasındalar. Bu turnuvada öyle hücum oynayarak filan iş yapamayacakları ortada. Zaten elemelerde de böyle ofansif bir güce sahip olmadıklarını gösterdiler. Attıkları 7 golün 5’i Ermenistan’a karşıydı. Sert, savunma yapan bir ekip göreceğiz bugün. Eski Galatasaray’lı Lorik Cana savunmanın ve takımın bel kemiği konumunda.

İsviçre ise kadro itibariyle daha potansiyelli bir ekip. Elemelerde gruplarını İngiltere’nin ardından ikinci sırada tamamlayarak adlarını EURO 2016 gruplarına yazdırdılar. Önemli isimlere sahipler. Bu isimler arasında en fazla dikkat çeken isimler ise şunlar: Embolo, Shaqiri, Xhaka ve Rodriguez. Rakiplerine göre daha bir sistem takımı oldukları ortada. Turnuva tecrübeleri de var.

Karşılaşmada ilginç bir hikayede var. Xhaka kardeşlerden biri Arnavutluk adına, biri ise İsviçre adına eğer şans bulurlarsa mücadele verecek. Tahminime gelecek olursak ise açıkçası Arnavutluk’un sert, dirençli oyunuyla ilk yarıda İsviçre’ye sorun çıkartabileceğini düşünüyorum. İlk yarı beraberliği cazip görünüyor. Taraf bahsinde ise İsviçre’ye yakınım ama pek bulaşmak istemiyorum. Bu karşılaşma da az gol çıkarsa da şaşırmam.

Tahmin: IY X (1.80)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın