Arjantin – Şili Maç Analizi! (27 Haziran)

koray-celiker-kingCopa America 2016’nın sonuna geldik. Amerika’nın en iyi 2 takımı Arjantin ve Şili turnuvanın 100. yılında kupayı müzelerine götürmek için kapışacak. Arjantin’den başlarsak sürekli olarak kaliteli kadroya sahiplerken uzun süre sonra bir turnuvada ilk defa bu kadar dolu dolu oynadıklarını gördük. Turnuva boyunca hemen hemen tüm maçlarını güle oynaya kazandılar. Öyle ki takımda kim ne kadar süre oynadıysa tam katkı verdi. Messi’nin Milli Takım’daki ilk kupasına bu kadar yaklaşması da ayrı dikkat edilmesi gereken bir nokta. Arjantin’de Nicolas Gaitan’ın durumu şüpheli. Angel Di Maria, Javier Pastore, Ezequiel Lavezzi ve Augusto Fernandez forma giyemeyecek oyuncular.

Son şampiyon Şili de gruplardan çıktıktan sonra finale doğru uzanırken harika maçlar çıkardı. Tarihinin en formda dönemlerinden birini geçiren Meksika’ya tam 7 gol yağdırmaları, dişli Kolombiya’nın fişini ilk 15 dakikada çekmeleri takdire şayandı. Hücum hatları kusursuz işlerken savunmada dalgınlıkla zaman zaman kötü goller yediklerini gördük. Son 2 maçta bu anlamda da dikkatli davrandılar. Şili’de tek eksik Eugenio Mena.

İki takım da çok formda ve kendine güveni tam. Ancak Messi’nin özel bir maç çıkaracağını düşünerek Arjantin tarafında yer almak istiyorum.

Tahmin: MS 1 (1.60)

İlginizi Çekebilir

Doğacan Akalın’dan DK Kuponu! (18 Haziran)

İDEAL 114 – Tunus – İngiltere İlkYarı Ç1-X : 1.60 113 – Belçika – Panama …

Bir Cevap Yazın