Arjantin – İzlanda Maç Analizi! (16 Haziran)

Son Dünya Kupası finalisti Arjantin, bu şampiyonaya da Messi sayesinde iddialı giriyor. Ancak gerek eleme maçlarında gerek de hazırlık karşılaşmalarında kamuoyunun istediği futbolu oynayamadılar. Orta saha çok etkisiz kaldı. Tamamen Messi’nin eline bakıyorlar. Orta sahanın göbeğinde Mascherano ve Biglia gibi yaşlı isimler var. Ama bence Arjantin’in bu turnuvada nereye kadar gidebileceğini belirleyecek şey savunmaları olacak. 2014 yılında savunmaları sayesinde finalist olmuşlardı. Bana göre bu turnuvanın onlar için anahtarı savunma. Nicolas Otamendi, Fazio, Rojo gibi isimlerin form durumu çok önemli olacak.

İzlanda‘yı ise bir süredir yakından tanıyoruz. 2016 Avrupa Şampiyonası’nda başardıkları şeyler ortada. İzlanda’nın en beğendiğim özelliği ne olursa olsun takım oyunundan vazgeçmemeleri. Bu turnuvada da sürpriz yapabileceklerini düşünüyorum. Bu gruptan çıkmaları beni şaşırtmaz. Bjarnason ve Gylfi Sigurdsson önderliğindeki duran toplar takımın en büyük kozu olacak.

Bu karşılaşmada İzlanda’nın puan almasını bekliyorum. İzlanda daha önceki turnuvalarda takım oyununu beceremeyen ekipleri çok iyi cezalandırdı. Arjantin’deki sistemin hemen oturmasını beklemiyorum. 1-1 gibi bir skor beklentim var.

Tahmin: 2-3 GOL(1.80)

Sürpriz: H2(3.15)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Huesca Maç Analizi! (25 Eylül)

Atletico ligde 8 puanla beşinci sırada yer alıyor. Ligde üst üste iki hafta puan kaybettikten …

Bir Cevap Yazın

Kapat