Aris – Aek Athens Maç Analizi! (25 Mayıs)

necaYunanistan  play – off lar devam ediyor. Seride 2-0 üstün olan taraf Aek. Geçtiğimiz gün oynanan maç ise basketbol tarihinde ilklere sahne oldu. Aek maçı  3 kişi tamamlerken Aris ise 2 kişi ile tamamladı. Mc Neal’in diskalifiye olmasının ardından patlak veren müsabakada 2 takımdan 16 kişi diskalifiye olmuştu. Ancak Yunanistan fedarasyonu bu maç için cezalı oyuncuları açıklamadı. Aris iç sahada etkili oynayan bir ekip ilk maçta da maça istedikleri gibi başlamıştı ancak daha sonra maçı kendi elleriyle teslim ettiler.

Aek ise  2-0 üstün olmanın verdiği rahatlıkla buraya geliyor. Takımın en önemli kozu Mavrokefailidis sakatlığı nedeniyle bu mata oynamayacak (20.5 Sayı 5.6 ribaund).

Bu seriartık bir normal maç havasından çıktı. Çünkü son karşılaşmada diskalifiye olan oyunculara kötü tezarühat ve madde atan AEK taraftarına karşı bir intikam almak isteyen Aris taraftarı ve oyuncuları canını dişine takarak mücadele edeceklerdir. Ayrıca serinin 2-0 olduğunu yani bu maçı kaybederlerse serinin burada noktalacağının farkında olmalılar. Kısacası Aris bu maçı kazanmalı taraftarını da oyunun içerisine katarsa rahat bir galibiyet alacaktır.

Tahmin : MS 1 (-5.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın