Andorra – Vitoria Maç Analizi! (5 Şubat)

Andorra bu sezon Liga Endesa’da bütçesine nazaran en istikrarlı ve en doğru basketbolu oynayan takımlarından biri. Şuanda 10 galibiyetle ve averajla 7.sıradalar. Geçen hafta Badalona deplasmanında 15 sayı fark yediler ve tekrar çıkışa geçmek istiyorlar. Bu sezon kendi sahalarında oynadıkları 8 maçta da mağlubiyet yüzü görmediler. Evlerinde Barcelona ve Malaga gibi önemli takımları da geçmeyi başarmışlardı. Martin dışında eksikleri yok. Bu maçta da en büyük kozları Shermadini ve Jelinek olacak.

Baskonia şuanda sakatlıkların da etkisiyle Euroleague ve Liga Endesa’nın ağırlığını birlikte kaldıramıyor. Lig tarafında daha iyi durumdalar ve 4/4 yaptıktan sonra geçen hafta Barcelona’ya karşı kendi sahalarında kaybettiler, haftaiçi de yine evlerinde Real Madrid’e kaybettiler. Üst üste iki ezeli rakibe kaybetmeleri elbette moralleri aşağı çekti. Ligde çıktıkları 9 deplasman maçından da sadece 5 galibiyet çıkarabildiler. Shengelia’nın sakatlığı devam ediyor, Budinger da Blazic yerine bu maçta yer alacak. Larkin ve Beaubois zorlu deplasmanda takımlarını galibiyete taşımak isteyecekler.

Andorra kendi sahasında dominant bir basketbol oynuyor. Ama bunu yaparken hadlerini de biliyorlar ve zaman zaman yaptıkları efektif savunmayla rakiplerine de zor anlar yaşatıyorlar. Morallerin bozuk olduğu ve deplasmanda fazla etkili olamayan Baskonia karşısında direneceklerini ve kaybetseler de handikap içerisinde kalacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: MS 1 (+4.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın