Anadolu Efes – Türk Telekom Maç Analizi! (20 Mayıs)

giray-ozkanTBL’de play-off’a kalmayı son haftada başaran Türk Telekom ligin genelinde sürprizleri seven bir takım oldu. Lige kötü başlasalar da özellikle antrenörlüğe Ercüment Sunter’i getirdikten sonra toparlandılar. Galatasaray’ı İstanbul’da, Beşiktaş ve Darüşşafaka’yı Ankara’da yendikleri dönem sene başında yaşandı ve o dönemde ligin en iyi basketbol oynayan ekiplerinden biriydiler. Kadrolarında Ben McCauley gibi şutör bir uzun, Josh Carter ve Chris Johnson gibi atletler ile Roll ve Rakovic gibi tecrübeliler mevcut.

Anadolu Efes ise Ral Madrid’e Euroleague’de elendikten sonra ligin en formda takımı görüntüsünü verdi ve son 5 maçından da galibiyet çıkarttı. Son dönemde Krstic, Janning ikilisi formda. Perperoglou ve Draper gibi 2 tecrübeli isim ve Doğuş, Birkan gibi ateşleyicilere sahipler.

İki ekip ligin son maçını Ankara’da kendi aralarından oynamışlardı. O maçı Anadolu Efes 67-88 kazanırken play-off’a kalamama gibi bir tehlikesi olan Telekom’un direncini de sınamıştı. Bu karşılaşmada da farklı kazanacaklarını düşünüyorum. Alt-Üs baremi ise aşılmaz.

Tahmin: MS 1 (-12.5h)

İlginizi Çekebilir

Darüşşafaka – Anadolu Efes Maç Analizi! (24 Mayıs)

Darüşşafaka ilk maçta kaybederken direncini maç geneline yayamadı. Son Eurocup şampiyonu şut yüzdesi düşük kalınca …

Bir Cevap Yazın