Anadolu Efes – Real Madrid Maç Analizi! (29 Aralık)

Lacivert beyazlıları BSL’de 11 galibiyet ile zirvede tek başına yer alıyor ve Paul’ün de gelmesiyle geniş rotasyonun avantajını daha rahat kullanmaya başladılar. Euroleague’de de bu kritik maç öncesi 7 galibiyetle 8.sıradalar ve playoff resminin içinde kalabilmek için artık evlerindeki her maçı kazanmaları gerekiyor. Brose deplasmanındaki kayıp normaldi belki ama kendi sahalarında Zalgris’e yenilmeleri hayli kritikti, bunu da deplasmanda Galatasaray’ı geçerek telafi ettiler diyebiliriz. Cedi, Brown, Honeycutt da şuanda takımı sürükleyen forvetler. Heurtel ve Granger’ın performansları ise galibiyetin anahtarı, onlar verimli olduğunda Efes kazanabiliyor. Yeni transfer Paul de takıma hemen ısınmış, pozitif katkı verdi aldığı sürelerde. Takımda sakat ya da eksik yok. Euroleague’de ortalama 85 sayı atıp 85 sayı yiyorlar, tempolu oynuyorlar ve rahat sayı bulup aynı şekilde de kolay sayı yitorlar.

Real Madrid de temsilcimiz gibi 11 galibiyetl Liga Endesa’da lider. Son maçlarda zaman zaman sakatlıklar nedeniyle çeşitli oyuncularından faydalanamadılar ama şuanda Taylor ve Thompkins dışında takımda eksik yok, bu iki ismin de durumları gün içerisinde netleşecek. Geçen hafta Kızıl Yıldız deplasmanında beklemedikleri ağır bir yenilgi aldılar ve şuanda tabloda 9 galibiyetle 5 takımdan biri Real. Genç Doncic ve Llull uyum içerisindeler ve takımlarını hücumd maestro gibi yönetiyorlar. Pota altında da Ayon, Randolph, Reyes, Hunter gibi müthiş bir rotasyona sahipler. Tempolu oynamayı ve çok top kullanmayı seviyorlar, oyun felsefeleri de zaten bunun üzerine kurulu. İç dış dengesini iyi kuruyorlar ve üçlükler onların en önemli silahlarından biri. Euroleague’de ortalama 87 sayı atıp potalarında 80 sayı görüyorlar.

Temsilcimiz rakibine göre savunmada daha kırılgan bir takım ve halen maç içerisinde savunma istikrarını yakalayamıyor. Real ise rakibini bu şekilde yakaladığında affetmeyen ve önemli silahları ile cezalandırabilen bir takım. Atmayı seven iki takımın mücadelesinde maçın son ana kadar kopmayacağını düşünüyorum, bu nedenle öncelikli tercihim Efes’in handikapı sonrasında da üst.

Tahmin: MS 1 (+5.5) & ÜST (169.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın