Anadolu Efes – Pınar Karşıyaka İddaa Tahmini! (19 Haziran)

koraycelikerTürkiye Basketbol Ligi‘nde Final serisi 5. maçında Anadolu Efes kendi sahasında Pınar Karşıyaka‘yı ağırlayacak. Seride durum 3-1 konuk takım lehinde. Bundan önce oynanan 4 maçta da karşılaşmaların son dakikaları büyük heyecana sahne oldu. Az hata yapan takımın kazandığı seride Anadolu Efes‘in son maçta yaptığı hatalar pahalıya patladı. Artık hata yapma şansı kalmayan İstanbul ekibinin bu maçı kazanmaktan başka çaresi yok. Son maçta Birkan, Perperoglou ve Janning iyi mücadele etti. Ancak sakatlıklar yüzünden rotasyonun oldukça daralması maç ilerledikçe büyük sıkıntılara yol açtı. Yorgunluklardan oluşan top kayıpları yüzünden yenildiklerini söylemek de mümkün. Takımda sakat Draper‘ın durumu belirsiz. Heurtel ise bugün parkeye tekrar dönecek. Krstic ise yine yok.

Pınar Karşıyaka ise müthiş performansına devam ediyor. Bunda taraftarının da rolü büyük. Son maçta 3. periyotta fark bir ara 16 sayıya kadar çıkmışken bile takımlarını adeta uyandırarak maçın içerisine soktular. Maç 82-81 iken çizgiye gelen Anadolu Efesli oyuncuya ilk atışı neredeyse ıslıklarla Lasme‘yi konsantrasyon kaybına uğratarak kaçırttılar. İzmir ekibinde kısalardan çok katkılar geliyor. Fakat uzun oyuncular ve yerliler biraz daha maça girebilse daha da etkili olabilecekler. Strawberry, Diebler, Gabriel ve tabi ki Bobby Dixon son maçta ellerinden gelen her türlü katkıyı yaptılar.

3-1 devam eden seride Pınar Karşıyaka eğer sahadan galibiyetle ayrılırsa şampiyon olacak. Yılların tecrübesi Anadolu Efes‘in buna kolay kolay izin vereceğini düşünmüyorum. Şampiyonluğa 4-1 veda edecek bir takım değiller. Seri 3-1 oldu diye inançlarını yitirdiklerini de düşünmüyorum. Açık konuşmak gerekirse Koç İvkovic‘in açıklamalarının etkisinde kaldım. Bu nedenle öncelikli olarak handikapsız MS 1 seçeneğini önereceğim. Oran arttırmak isteyenler handikaplı MS 1 (-5.5h) tercihini de düşünebilirler.

Tahmin: MS 1 (1.3)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Gece Kuponu! (25 Mayıs)

Banko 555 – Atl. Nacional – Colo Colo MS 1 : 1.55 557 – Corinthians …

Bir Cevap Yazın