Anadolu Efes – İstanbul BBSK Maç Analizi! (21 Nisan)

Anadolu Efes son 13 haftada aldığı 11 galibiyet ile ilk 4’ün içine girdi. Uşak deplasmanında kötü oyunla kazanılan galibiyetin ardından oyunculara bazı yaptırımlar uygulanmıştı. Bu karşılaşmanın ardından deplasmanda sürpriz bir şekilde galibiyete ihtiyacı olan Baskonia’yı devirmişlerdi. Ardından ligde gelen Beşiktaş ve Sakarya galibiyetleri de sezonun kalanı için umut verici oldu. Tempoyu seven hala tam olarak Koç Ergin Ataman’ın istediği savunma performansına ulaşamayan bir Efes izlemeye devam ediyoruz.

İstanbul BBSK için son 4 haftada gelen 3 mağlubiyet ile Play-Off umutları iyice azaldı. Kalan 5 haftada 3 galibiyet ve ikili averajda geride oldukları Sakarya’yı yakalamaları matematiksel olarak imkansız olmasa da çok çok zor gözüküyor. Buckner ve Buva son haftaların formda isimleri.

Anadolu Efes ligin en tempolu basketbolunu oynayan ekiplerinden biri. İstanbul’un da matematiksel olarak şansı olsa da çoğu oyuncu hatta koç Ertuğrul Erdoğan’ın da pek inancının olduğunu düşünmüyorum. Bol tempolu bir mücadele bekliyorum.

Tahmin: 164.5 Üst

İlginizi Çekebilir

Washington Mystics – Los Angeles Sparks Maç Analizi! (18 Ağustos)

Washington sezon boyunca çok dalgalı performans sergiledi. Son maçlarda çok etkili gözüktüler ve altı maçlık …

Bir Cevap Yazın

Kapat