Anadolu Efes – Fenerbahçe Maç Analizi! (15 Şubat)

Anadolu Efes inişli çıkışlı bir sezon geçiriyor ama son maçlarda bir ritm yakaladıklarını da net olarak söyleyebiliriz. BSL’de 5 maçtır ve Euroleague’de de 2 maçtır kaybetmiyorlar, takımda olumlu bir hava var ve koç Perasovic bench oyuncularından da değerli bir katkı alıyor bu galibiyet serisi esnasında. Yeni transferler Kirk ile Can, kaptan Doğuş ve Thomas x-faktör olarak sahne almaya başladılar. Öncelikli hedefleri tabiki BSL’de normal sezonu lider tamamlamak ve Euroleague’de play-off potası içerisinde yer almak ancak bu kupayı en çok müzesine götürmüş kulüp olarak da geleneği sürdürmeyi, 11.kupayı da müzelerine götürmeyi fazlasıyla arzuluyorlar. Balıkesir maçında sakatlanan Brown’ın durumu ciddi değil ve bu maçta yer alması bekleniyor.

Fenerbahçe şuanda oynadığı basketbolla bir çok taraftarı tatmin etmiyor ve geçtiğimiz yıllardaki istikrarı da yakalayamadıklarını kabul edebiliriz. Ancak koç Obradovic liderliğinde çıtayı özellikle geçtiğimiz sezon çok yukarı çıkarmış olmaları da bu eleştirilerin temel nedeni. Özellikle savunma henüz oturmuş değil, yoğun maç temposu içerisinde zaman zaman dar rotasyonla ilerlemeleri de yıldız isimleri yıpratmış durumda. Tüm bu eksilere rağmen hem BSL’de hem de Euroleague’de zirvenin sıkı takipçisi olmaları da ne kadar üst düzey bir takım olduklarının bir kanıtı. Çift kulvarda mücadele ederken içinde bulundukları yoğun fikstüre rağmen, daha önce 5 kere müzelerine götürdükleri Türkiye Kupası’nı da kazanmak adına ne kadar iddialı olacaklarını belirtmeme gerek yok, sonuçta koç Obradovic’in takımından bahsediyoruz.

Fenerbahçe oynanan son 4 resmi maçta da Anadolu Efes’e karşı üstünlük kurmayı başardı. Her ne kadar istim üstünde olan taraf Anadolu Efes de olsa koç Obradovic liderliğinde Fenerbahçe’nin bu psikolojik avantajını kullanacağını ve tamam mı devam mı maçında lacivert beyazlıları geçeceğini düşünüyorum.

Tahmin: Ms 2  (-2.5)

İlginizi Çekebilir

Banvit – Beşiktaş Maç Analizi! (25 Mayıs)

Banvit seride ilk maçı kazanarak Bandırma’ya çok önemli bir avantaj götürdü. Özellikle Caloiaro ve Taylor’dan …

Bir Cevap Yazın