Anadolu Efes – Darüşşafaka Doğuş Maç Analizi! (26 Mayıs)

unver-erturkTürkiye Basketbol Süper Ligi yarı final ikinci karşılaşmasında Anadolu Efes sahasında tekrar Darüşşafaka Doğuş’u ağırlıyor.

Anadolu Efes ilk karşılaşmada 3 periyot çok kötü bir oyun sergileyip, son periyotta muazzam bir geri dönüşe imza atarak seride 1-0 öne geçmişti. 3.periyodun ortasında fark 16 sayıya çıksada Saric ve Heurtel’in kritik sayıları ile son periyoda 10 fark ile giren Efes, son periyoda da 7-0’lık seri ile başlasada Dacka 8-0 ile cevap verip farkı çift hanelere çıkarmıştı. Savunmada etkili olup hücumda Saric ve Cedi’nin kritik basketleri ile maçı dengeleyip Heurtel’in çok kritik 3’lüğü ile maçı koparan Efes son çeyrek 33 sayı bulmuştu.

Darüşşafaka Doğuş 2.periyotta Wilbenkım ile çok etkili olup öne geçmişti. Hücumda Efes’i durdurup hızlı hücumlarda buldukları sayılar ile devreye 7 fark ile önde girmişlerdi. 3.periyottada etkili oyunları devam etse de 4.çeyreğin son 5 dakikası 35 dakikalık oynadıkları oyuna resmen yazık ettiler. Bir çok tecrübeli oyuncuya sahip olmalarına rağmen maç bitti havasına girmeleri saha avantajını ellerine almışken tekrar hediye etmelerine neden olmuştu. Wilbenkım ve Semih ilk karşılaşmada etkili olan isimlerdi.

Darüşşafaka Doğuş için ilk karşılaşmayı 16 fark öndeyken kaybetmek moral olarak takımı çok olumsuz etkileyecektir. Tam tersi Efes için ise bu durum olumlu yansıyacaktır. Anadolu Efes’in ilk karşılaşmada yaptıkları hataları tekrarlamayacaklarını düşünüyorum. Öncelik handikapsız Ms 1.

Tahmin : MS 1 (1.20)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın