Aliağa Petkim – Trabzonspor Maç Analizi! (9 Mart)

Beko Basketbol Liginden düşmesi en muhtemel takım olan Aliağa sahasında son maçlarını çıkışta geçiren Trabzonspor’u ağırlıyor. Aliğağa Petkim son 3 haftadır kazanamayan bir takım. Ligin son sırasındalar ve belirgin problemler ile uğraşıyorlar. Geçen hafta Sean Marshall’ın oynamadığı maçta Karşıyaka’ya farklı yenildiler. Marshall’ın sakatlık nedeniyle oynamadığı açıklanırken, aslında Marshall’ın Kızılyıldız ile anlaştığı ama kulübün bu transfere izin vermediği dilden dile dolaştı. Bu maçta sonra da antrenörleri Aclan Kavasoğlu “İç sorunlar yüzünden rakiplerle uğraşamıyoruz” diyerek yönetimine de bir mesaj verdi.

Trabzonspor ise ligde oynadığı son 6 maçta 4 kez kazandı. Takım skor üretme açısından bir problem yaşamıyor. Fakat savunmalarında bir problem gözüküyor. Bu 6 maç için maç başına 78.66 sayı yediler. Takımın skor yükünü Paul Stoll, Jerome Randle, Jack Cooley, Tutku Açık ve Kirk Penney üstleniyor.

Trabzonspor rakibinden daha iyi durumda gözüküyor. Aliağa’dan ise problemlerin bittiğine dair bir haber gelmiş değil. Trabzonspor’un bu deplasmandan handikap aşarak ayrılacağını düşünüyorum. Üst diğer seçimim.

Tahminler: MS 2 (-7.5h) ve 159.5 Üstü

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın