Alba Berlin – Fuenlabrada Maç Analizi! (12 Ekim)

fersu-yahyabeyogluKoç Çakı’nın takımı lige iyi başlayamadı ve dört maçtan sadece ikisini kazanabildiler ki son maçlarını da kendi sahalarında Skyliners’a 70-78 kaybettiler. Hücumda dengesiz bir yapıları var, bir maç 75 sayı atıp diğer maç 90 sayı atabiliyorlar. Savunmaları da benzer şekilde. Kikanovic ve Milosavljevic şuanda takımın en önemli hücum silahları. Bununla beraber tecrübeli guard Engin de takımın lideri konumunda. Carter ve Siva henüz beklenen performansı yakalayamadılar, adaptasyon süreçleri uzun sürdü.

İspanyol temsilcisi Fuenlabrada sezona iyi bir giriş yapamadı ve 3 maçlarından sadece birini kazanabildile. Aslında geçen seneye yakın bir basketbol oynuyorlar, neredeyse sadece hücumu düşünüyolar ve savunma onlar için oek önemli değil. Oynadıkları maçların tamamında 80 sayı ve üzeri attılar. Şuanda Paunic ve tecrübeli Cabezas hücumda en önemli silahları, genç isimlerden Diagne ribaundlarda ve boyalı alan savunmasında, Hakanson da takımın organizasyonunda çok önemli parçalar. Takımın diğer iki tecrübeli ismi Popovic ve Sekulic henüz bekleneni veremediler.

Alba kendi sahasında Eurocup’a iyi başlamak isteyecektir ki Fuenlabrada’nın kırılgan bir takım olduğunu biraz sertlik gördüklerinde zorlandıklarını biliyorlar. Bu maçta savunma istikrarını koruyacaklarını ve mücadeleyi maçın sonuna kadar bırakmayacaklarını düşünüyorum. Alman temsilcisi için verilen +2.5 handikapı değerlendirmek lazım.

Tahmin: MS 1 (+2.5h)

İlginizi Çekebilir

Golden State Warriors – Houston Rockets Maç Analizi! (23 Mayıs)

Son şampiyon Golden State bu seride ilk maçı deplasmanda kazanmıştı. Houston ne kadar ligi 1. …

Bir Cevap Yazın