Akhisar Bld.G.Spor – Yeşil Giresun Bld. Maç Analizi! (11 Ekim)

giray-ozkanTB2L’nin açılış haftasında geçen senelerin istikrarlı ekibi Akhisar Bld. ile son 2 sezonda da TBL’den son maç ile dönen Yeşilgiresun Bld. oynuyor. Akhisar Bld. hazırlık döneminde sakatlanan Lance Gouldourne’dan yoksun bir kadro ile oynayacak. Takıma yeni katılan uzun ise bu dönemde yapacağı katkıya göre takımda tutulacak. Koç Zafer Aktaş kadroyu gençleştirdi ve Bandırma Kırmızı’dan 4 oyuncu ile takımın yüzünü tamamen değiştirdi. Yaptıkları transferler ise Mert Gizir (Bandırma Kırmızı), Cenk Şekeroğlu (Bandırma Kırmızı), Burak Şaşmaz (Bandırma Kırmızı), Erdem İlter (Finalspor), Ömer Sancaklı (İstanbul DSİ), Okan Özpamir (Gediz Üniversitesi), Lance Gouldourne (Santa Cruz Warriors), Rian Pearson (Toledo), Ahmet Fatih Cantitiz (Bandırma Kırmızı) oldu. Federasyon kupasında Socar Petkim’i yenmiş, Yeşil Giresun’a ise yenilmişlerdi.O kadroda Lance Gouldourne oynamamıştı.

Yeşil Giresun Bld. ise yeni bir yapılanma içinde.Takımın başına Altar Tunçkol’u getirdiler.Altar Tunçkol ise kadroyu Buğra Dağ (Pamukkale Üniversitesi), Alican Güney (TÜYAP Büyükçekmece), Serhat Uğur (Vestel), Caner Ercan (Olin), Ahmet Kaplan (Büyükçekmece), Michael Taylor (Turow Zgorzelec), Barış Güney (Olin Edirne), Keeneth Frease (Artland Dragons) isimleri ile güçlendirdi.Federasyon kupasında final grubuna kadar kaldılar. Ancak bu grupta Denizli Basket’e yenilerek final oynama şansını kaçırdılar.

Tam kadro Akhisar Bld’nin sahasının da avantajını kullanarak Yeşil Giresun’a karşı galip geleceğini düşünüyorum.Handikap avantajı da yanlarında iken MS:1 öneriyorum.

Tahmin: MS 1 (+2.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (24 Mayıs)

İdeal 796 – Darüşşafaka – Anadolu Efes (5.5h) MS 2 : 1.70 799 – Andorra …

Bir Cevap Yazın