AEK – Koroivos Maç Analizi! (6 Şubat)

fersu-yahyabeyogluAEK bu sene yaptığı hamlelerle eski günlerine dönüş sinyalleri veren bir takımdı ama bir türlü istedikleri seviyeye çıkaramadılar basketbollarını ve bir çok oyuncuyla yollarını ayırmak zorunda kaldılar. Şuanda Yunanistan liginde durumları iyi gibi görünse de oynadıkları basketbol bulundukları sıralamanın gerisinde. Kendi sahalarındaki son 5 maçta 3 galibiyet elde ettiler. Fakat Yunan liginde sezon boyunca kendi sahalarında sadece 2 maçı çift haneli farklarla kazanabildiler. Mavrokefalidis bu takımın tam anlamıyla herşeyi. Özellikle hücumda neredeyse tamamen onun eline bakıyorlar.

Koroivos 6 galibiyetle playoff yarışının içinde yer alan bir takım ama sezon başında elde ettikleri galibiyetleri cepten yemeye devam ediyorlar, tam 5 maçtır kazanamıyorlar. Özellikle üst üste kendi evlerinde oynadıkları iki maçı ucu ucuna kaybetmeleri takımda moralleri iyice bozdu. Koroivos ilginç bir takım çünkü deplasman karneleri daha iyi. Deplasman da 4/8 yaparken kendi sahalarında 2/8 durumundalar. Kadro olarak kendilerinden üstün AEK karşısında direneceklerdir. Davis,Trotter ve Harris üçlüsü takımın ön plana çıkan isimleri.

AEK kağıt üzerinde kendi sahasında elbette favori ancak açılan handikap deplasmanlarda iyi performans gösteren Koroivos için bence fazla ki Koroivos Olympiakos’a bile 19 sayı farkla kaybetmiş bir takım. Koroivos direnecektir ve Mavrokefalidis’i biraz olsun yavaşlatırlarsa bu handikapın rahatça altında kalabilirler.

Tahmin: MS 2 (14.5h)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın