Acıbadem Üni. – Samsun BŞB. Anakent SK Maç Analizi! (30 Eylül)

giray-ozkanTBL’de sezon bugün açılıyor. İlk maç İstanbul’da Acıbadem Üniversitesi – Samsun BŞB. Anakent S.K arasında oynanacak. Sezona BSL tecrübesi de olan isimler ile giriyorlar. Sadece geçen sezon en çok gelişen isimlerden biri olan Dorukhan Engindeniz’i TBL’den alarak kadrolarına kattılar. İdeal beşlerinde Can Uğur Öğüt-Bracey Wright-Caner Erdeniz-Nusret Yıldırım ve Sharrod Ford var. Fakat tecrübeli oyuncuların varlığı ile geniş bir rotasyona sahipler. Bu rotasyonda Dorukhan Engindeniz oyun kurucu rolünü Recep Doğrusöz ile birlikte alabiliyor. Ülkemizin fiziğini en iyi kullanan pivotlarından biri olan Mutlu Demir ve tecrübeli Orbay Kaya takımın 4 ve 5 numara yedekleri. Can Altıntığ 1 ve 2 numara özelliklerini oynayabiliyor. Nusret zaman zaman 3 numaraya da kayabilir. 37 yaşında ki Mahir Bayrak ise ihtiyaç duyulduğunda ceza şutları ile takıma yardımcı olacaktır.

Ligin yeni ekibi Ayhan Kalyoncu önderliğinde sezona başlıyor. Kadroya Mert Eken (İstanbul DSİ), Ömer Özcan (Işıkspor), Burak Şaşmaz (Adanaspor), Sercan Tülek (SOCAR), Buğra Dağ (Aksaray 68), Furkan Firar (Zirve Üniversitesi), Onur Çalban (Adanaspor), Ahmet ilker Tunalı (Gediz Belediye), Aubrey Coleman (Bisons),Ousmane Drame (Joventut) katıldı. Federasyon kupasında grubunu yenilgisiz lider bitirdiler. Drame özellikle blok tehdidi ile dikkat çekiyor. Ribaundalarda da etkili.Skor sorunları yok. Pota altında zayıf takımlara korkulu rüya olacaklar.

Maçın favorisi ev sahibi. Ancak Fedarasyon kupasında vasatı aşamadılar. Samsun BŞB Anakent Federasyon kupasında çok iyi bir performans ortaya koydu. Handikap avantajı denenir.

Tahmin: MS 2 (+6.5h)

İlginizi Çekebilir

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (28 Mayıs)

Bu harika serinin son maçına geldik. Bu seneki iki Konferans Finali’de 7. maça gidiyor ve …

Bir Cevap Yazın