Abd – Arjantin Maç Analizi! (18 Ağustos)

fersu-yahyabeyogluCurry ve Lebron gibi iki önemli yıldızından yoksun geldiği Olimpiyatlarda ABD konsantrasyon problemi yaşıyor, özellikle savunmada hiç ortada yoklar. Hücumda ise yıldız oyuncuların günlük performansları ile ilerliyorlar ve bir çok maçı da bu şekilde kazandılar. Oynadıkları son 3 maçta sırasıyla Avusturalya, Sırbistan ve Fransa onları beklenenin aksine hayli zorladı. Bundan bir ders çıkaracaklarını ve artık işleri daha sıkı tutacaklarını düşünüyorum. FIBBA Dünya sıralamasında 1 numarada yer alan ABD’nin turnuvadaki istatistik liderleri Durant (16.8 sayı), Cousins (5.2 ribaund), Irving (6.0 asist) ve Durant (20.2 verimlilik). Avusturalya maçı hariç tüm maçlarda ilk yarıyı 9 ve üstü farklarla kapattılar.

Tüm veteran oyuncularını son kez bir araya getiren ve bu altın jenerasyonla son kez madalya isteyen Arjantin’de ülke basketbolunun çok şey beklediği Campazzo ve tecrübeli pota altı oyuncusu Scola takımı sırtlayan isimler. B grubunu 2 uzatmaya giden kritik Brezilya galibiyeti sayesinde 4.sırada tamamlayarak adlarını çeyrek finale yazdırdılar. Grupta oynadıkları maçta inişli çıkışlı bir grafik gösterdiler ve son İspanya maçında da gördük ki zorlu Brezilya maçı yaşı ilerleyen oyuncuları fiziksel olarak çok yıpratmış. Yüksek tempoda oynayan Brezilya karşısında ilk yarıyı 8 fark geride ve İspanya karşısında da 13 fark geride kapatmışlardı son iki maçta.

Artık çeyrek finaldeyiz ve takımlar için tamam mı devam mı maçları maçladı. ABD turnuva genelinin aksine son 3 maçta yaşananlardan da aldıkları derslerle maça kararlı başlayacaktır. Campazzo ile Arjantin’in de onlara ayak uydurmaya çalışacak olmasını avantaja çevirip ilk yarıdan farkı açacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: İY1 (-11.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın